KIM JESTEŚMY

Jak mawiał George Bernard Shaw- „Niektórzy patrzą na świat i pytają: Dlaczego? Inni patrzą na swoje marzenia i pytają: Dlaczego nie?” Tym mottem kierujemy się na co dzień poprzez pracę zawodową jak i akcjach społecznych, które szeroko wspieramy.

Jesteśmy młodym, ambitnym i dynamicznym zespołem, kreatywnymi osobami mającymi bardzo szerokie i nowatorskie spojrzenie na plecionkarstwo. Nasz pomysł na stworzenie pracowni nie wziął się z nikąd- mamy długie, międzypokoleniowe tradycje plecionkarskie, wiedza o rzemiośle była przekazywana z dziada, pradziada młodszym pokoleniom. W ten sposób dotarła również do nas. Na początku nie śmiało, jednak z biegiem czasu nasze zainteresowanie tematem rosło. Jak większość plecionkarzy rozpoczynaliśmy od produkcji wyrobów tradycyjnych, przeważnie użytkowych i dekoracyjnych, by w końcu zainteresować się i wykonywać większe, niejednokrotnie artystyczne formy przestrzenne z wikliny i wierzby.

Idąc tym tropem dotarło do nas, że trzeba z wikliną i plecionkarstwem jako naszym regionalnym dobrem kultury niematerialnej wyjść do ludzi, opuścić swój warsztat by przekazywać i zarażać tym bardzo ciekawym tematem już od najmłodszych lat. To myślenie pozwoliło nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców szukających właśnie takich unikalnych tematów związanych z rękodziełem, z ogólnym tworzeniem. Jesteśmy duszą i ciałem związani z wierzbą i nadal mamy zamiar rozwijać się, zaskakując naszych obecnych i przyszłych partnerów tematyką, swobodnym i skutecznym przekazem wiedzy i umiejętności.

Agnieszka i Krzysztof Pierzyńscy

Posiadamy niezbędne doświadczenie i uprawnienia

Nasze kompetencje prezentują poniższe certyfikaty
Nie samą pracą firma żyje

Dzielimy się naszym doświadczeniem, aktywnie wspierając przedsięwzięcia kulturalne